Latvijas informātikas olimpiādes

Latvijas izlase IOI'99: Četri dalībnieki = četras medaļas!

   No š.g. 9. līdz 16.oktobrim Turcijas pilsētā Antālijā notika Vispasaules 11. informātikas olimpiāde. Pavisam šajā olimpiādē piedalījās 260 dalībnieki no 65 valstīm. Oficiālās mājas lapas adrese ir http://www.ioi99.org.tr/ .

   Divās sacensību dienās (11. un 13. oktobrī) piecu stundu laikā bija jāatrisina 3 uzdevumi. šo uzdevumu atrisinājumi (datorprogrammas)  tika pārbaudīti izmantojot žūrijas sagatavotos testus. Par katru pilnīgi pareizi atrisinātu uzdevumu bija iespējams iegūt 100 punktus. Divos uzdevumos punkti tika piešķirti arī par daļēji pareiziem atrisinājumiem.

    Olimpiādes noslēgumā labākie dalībnieki tika apbalvoti ar medaļām. Pavisam tika piešķirtas 22 zelta, 41 sudraba un 64 bronzas godalgas. Latvijas izlase izcīnīja vienu zelta (Jānis Sermuliņš, 355 punkti) un trīs bronzas (Artūrs Žogla,203; Dmitrijs Rutko,150 un Pēteris Paikens,138) medaļas. Ar diplomiem par piedalīšanos mājās pārbrauca komandas vadītāji - Māris Vītiņš un Mārtiņš Opmanis. šī ir pirmā reize, kad visi četri izlases dalībnieki izcīna medaļas.

       ārpus sacensībām organizētāju sarīkotās ekskursijas ļāva iepazīties ar Turcijas dabu un vēstures pieminekļiem, izbaudīt Vidusjūras piekrastes labumus.
 
  Informācija par olimpiādi Latvijas radio 18.10.1999 ziņās.


Mājup  Uz rezultātiem