No š.g. 30.novembra līdz 7.decembrim Dienvidāfrikas republikas pilsētā Keiptaunā notika Vispasaules 9. informātikas olimpiāde. Pavisam šajā olimpiādē piedalījās 223 dalībnieki no 61 valsts.

   Divās sacensību dienās (2. un 4. decembrī) piecu stundu laikā bija jāatrisina 3 uzdevumi. Šo uzdevumu atrisinājumi (datorprogrammas) pēc tam tika pārbaudīti izmantojot žūrijas sagatavotos testus. Par katru pilnīgi pareizi atrisinātu uzdevumu bija iespējams iegūt 100 punktus. Punkti tika piešķirti arī par daļēji pareiziem atrisinājumiem.

   Olimpiādes noslēgumā labākie dalībnieki tika apbalvoti ar medaļām. Pavisam tika piešķirtas 19 zelta, 36 sudraba un 57 bronzas godalgas. Latvijas izlase izcīnīja vienu zelta (Jānis Sermuliņš, 461 punkts) un divas sudraba (Renārs Gailis,352 un Krists Boitmanis,314) medaļas. Ar diplomiem par piedalīšanos mājās pārbrauca ceturtais dalībnieks Juris Kriķis un komandas vadītāji - Māris Vītiņš un Mārtiņš Opmanis. Saskaitot iegūtās medaļas, Latvijas komanda ierindojās 7./8., bet pēc iegūto punktu kopsummas 5./6. vietā, kas ir visu laiku augstākais sasniegums informātikas olimpiādēs.

    Svarīgi atzīmēt, ka Jāņa iegūtais rezultāts ir otrais absolūti labākais, atpaliekot no vislabākā par 1(!) punktu.

   Ārpus sacensībām organizētāju sarīkotās ekskursijas ļāva iepazīties ar Dienvidāfrikas dabu un tautsaimniecības sasniegumiem. Mūsdienu tehnoloģijas sasniegumus datortehnikā demonstrēja firmas "Microsoft", "Sun", "IBM".

    Ja ir vēlēšanās, varat apskatīt arī dažas bildes no IOI'97 .


Mājup Uz rezultātiem